Toetuse kasutamisest teavitamine, tähistamine

Objektide tähistamine

Teavitamisnõuded toetatava objekti või tegevuse kohta

  • Toetuse saaja tähistab toetatava objekti või tegevuse asukoha tahvli, stendi või plakatiga, mis on üldsusele hõlpsasti nähtaval kohal ning võimalusel
  • hoone sissepääsu juurde. Kui püsitahvlit, stendi või plakatit ei ole võimalik paigaldada objekti või tegevuse asukohta, võib selle paigutada toetuse saaja esindusruumi või rajatisele. Infokandja valik sõltub saadavast toetussummast. Kui toetussumma jääb alla 10 000 euro, siis ei tule objekti või tegevuse asukohta
  • tähistada. Loe infokandjatest ning nende nõuetest täpsemalt peatükist „Tegevuse või objekti asukoha tähistamine“.                                                                           
  • Toetuse saaja tähistab tegevusega seotud dokumendi või teabematerjali, mis on mõeldud üldsusele või osalejatele, näiteks ürituse päevakava. Tähistamiseks tuleb kasutada Euroopa Liidu embleemi ning teksti „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“.
  • Kui toetuse saajal on olemas toetavat tegevust kajastav veebileht või sotsiaalmeediakonto, siis avaldatakse seal toetatava tegevuse lühikirjeldus, eesmärgid ja tulemused. Veebilehel (sh mobiilivaates) ja sotsiaalmeediakanalites tuleb tõsta esile asjaolu, et Euroopa Liidult saadakse rahalist toetust, kasutades Euroopa Liidu embleemi ning teksti „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“. 

NB! Füüsilisest isikust toetuse saaja tagab asjakohase teabe kättesaadavuse nii palju kui võimalik, rõhutades Euroopa Liidult saadavat toetust avalikkusele nähtavas kohas. Teavet võib edastada plakati, stendi või tahvliga ning kodulehel ja sotsiaalmeedias. Tähistamisel lähtutakse eelnevates punktides kirjeldatud tingimustest. 

Euroopa Liidu embleemi kasutamise nõuded

Euroopa Liidu embleem (edaspidi embleem) peab olema nähtaval kohal kõigis üldsusele või osalejatele mõeldud teabematerjalides, nii trükitud kui ka digitaalsetel kandjatel, sh veebilehel ja selle mobiilivaates. Embleemi juures esitatakse alati ka tekst „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“.

Embleemi failid leiad siit ja lehe lõpust abimaterjalide alt. Trükitud teabekandja kujundamisel on soovitatav kasutada PDF vektorkujutist. 

Nõuded embleemi kasutamisel

  • Embleemi faile on võimalik kasutada kolmes variandis: värviline, kahetooniline ning mustvalge. Valige sobiv embleemi fail vastavalt teabekandjale või trükitehnoloogiale. Näiteks kui trükis on värviline, siis kasutage värvilist embleemi. Kui soovite teha aga mustvalget trükist, siis kasutage kujundamisel mustvalge embleemi faili.
  • Kui embleem on paigutatud värvilisele taustale, siis tuleb ristküliku ümber trükkida valge piirjoon laiusega üks kahekümneviiendik ristküliku kõrgusest. 
  • Embleemi ei tohi muuta ega lisada sellele muid graafilisi elemente või tekste. Kui embleemi kõrval on lisaks teisi logosid, peab embleemi suurus, mõõdetuna kõrguses või laiuses, olema vähemalt sama, mis suurimal logol.
  • Embleemi juures on alati tekst „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“ ühes järgmistest kirjatüüpidest: Arial, Auto, Calibri, Garamond, Trebuchet, Tahoma, Verdana või Ubuntu.
  • Tekst ei tohi embleemiga mingil viisil kattuda ning kirja suurus peab olema vastavuses embleemi suurusega. 
  • Kaldkirja, allajoonimist ja teisi teksti esiletõstmise viise ei tohi kasutada. 
  • Teksti värv peab sõltuvalt infokandja taustast olema kas must, valge või Reflex Blue (C100 M80 Y0 K0 või R0 G68 B148).

Loe nõuetest lähemalt rakendusmääruse 2022/129 II lisast.

Tegevuse või objekti asukoha tähistamine

Tegevuse või objekti asukoha tähistamiseks kasutatakse tahvlit, stendi või plakatit. Õige infokandja valimiseks peab taotleja teadma, milline on tähistatava tegevuse või objekti kohta PRIAlt ja/või Maaelu Edendamise Sihtasutuselt (MES) saadava toetuse kogusumma.

  • Toetuse saaja tähistab püsitahvli või stendiga sellised toetatavad tegevused, mis seisnevad taristu- või ehitusprojektide rahastamises ning mille puhul ületab toetuse või rahastamisvahendite (sh käibekapitali rahastamise vormis antava toetuse) kogusumma 500 000 eurot.
  • Toetuse saaja tähistab tahvliga sellised toetatavad tegevused, mis seisnevad investeerimises materiaalsesse varasse (v.a eelmises punktis nimetatud taristu- või ehitusprojektid) ning mille puhul ületab toetuse kogusumma 50 000 eurot või mille puhul ületab rahastamisvahendite (sh käibekapitali rahastamise vormis antava toetuse) kogusumma 500 000 eurot. 
  • Toetuse saaja tähistab vähemalt ühe A3 formaadis plakatiga sellised toetatavad tegevused, mis hõlmavad LEADER meetmete, põhiteenuste ja taristumeetmete (v.a kahes eelmises punktis osutatud meetmed) toetamist ja mille puhul ületab toetuse summa 10 000 eurot või mille puhul ületab rahastamisvahendite (sh käibekapitali rahastamise vormis antava toetuse) kogusumma 100 000 eurot.
  • Kui toetussumma jääb alla 10 000 euro, siis ei tule objekti või tegevuse asukohta tähistada.

Allikas: PRIA koduleht (ÜPP SK 2023-2027 objektide tähistamine | PRIA)