Iseolemisest, lõunaeestlase pilguga

02.12.2020

Lõuna-Eesti küngaste ja orgude vahel pesitseb põnevaid persoone. Vaata kuhu suunas tahes, ikka jääb silma mõni maailmakodanik, kelle kohta võib kahtluseta öelda – inimene suure algustähega. Alustades juttu ühe või teisega, kipuvad korduma märksõnad ’loodus’, ’iseolemine’, ’intuitsioon’.
Inimesi, kelle jaoks maailma mõistmine algab just iseenda mõistmisest, looduse ja kõige loodu seoste märkamisest, pole tänapäeval kusagilt niisama lihtne leida. Millest see tuleb, et lõunaeestlaste read koosnevad paljuski tugeva hingejõuga inimestest, kelle loojanatuur ammutab jõudu otse loodusest – on see juhus või selle kandi eripära?

Loe edasi

 • LEADER PROJEKT: Ansambel Mahmõr helitehnika

  01.12.2020

  Rõõmsama Elu Selts MTÜ soetas LEADER-toetusega helitehnika komplekti: 4 aktiivkõlarit, mikseripuldi transpordikohvriga, 2 mikrofoni, 2 kõlaristatiivi, kaablid.

  Projektiga soetati ansambli vajadustest lähtuvalt komplekteeritud uus helitehnika komplekt, et pakkuda oma kuulajatele kõikidel esinemistel suurepärase helikvaliteediga muusikanaudingut.

  Loe edasi

 • Puhas loodus, Lõuna-Eesti rikkus

  30.11.2020

  Sookure kime igatsev huige, otsekui kurblik märguanne minevikust, on ühe nõidusliku linnuliigi enesekindel hoiatus oma haprast püsimisest neil põlistel maastikel, mis meie ümber veel laiuvad. Nagu ürgsed sõnumitoojad, mõjuvad sookured oma huigetega kevadiste küngaste vahel rabas kauge aja kajana, küsides sügisel enne lahkumist justkui endalt – tea, kas seda sünnikodu uuesti näemegi? Näeme, kuniks elu, vastavad nad ise, ja tõusevad väärikalt lendu.

  Loe edasi