PIIRIVEERE NOORED SAAVAD ENDALE MALEVA
MTÜ Piiriveere Liider korraldab 2020. a suvel LEADER koostööprojekti raames Piiriveere piirkonna oma õpilasmaleva. Malevas saavad osaleda 30 noort vanuses 14-19-aastat (13aastased saavad osa võtta vabade kohtade olemasolul). Kokku avatakse kolm malevarühma. Malevas tehakse viis esimest päeva tööd, siis lõbutsetakse kaks päeva rühmade kokkutulekul Valgamaal, pärast mida tehakse veel viis päeva tööd. Esimesel nädalal tehakse lisaks töötamisele rühma ühendavaid tegevusi kokkutulekuks. Teisel nädalal naudivad noored tekkinud „meie-tunnet“ ning tehakse ka külaskäike teistesse malevarühmadesse.
Otsime Piiriveere piirkonnast tööandjaid (võib olla ka eraisik), kellel oleks vaja noorte abikäsi lihtsamate heakorratööde tegemisel (nt puude riidastamine, koristamine, värvimine jms). Piiriveere Liider sõlmib ise nooretega lepingud, registreerib töötamise maksuametis ja maksab noortele välja töötasu. Tööandajal endal tuleb vaid arve alusel maksta töötasud Piirveere Liiderile.
2019. a juulikuus juba toimus koostöös Valgamaa Partnerluskoguga TANKLA õpilasmalev Valgamaal, kus osales ka Piiriveere piirkonna noori. Tänavusest malevast on valminud kokkuvõtlik video, mis annab kinnitust, et tegemist on väga toreda ja vajaliku ettevõtmisega ning võime uhked olla oma töökate noorte üle. Loe ka Lõunalehes ilmunud artiklit ja vaata maleva galeriid.
2019. a Valgamaal toimunud eluägedast malevast jagavad muljeid meie noored Mirel Rämson, Kaisa Mähar, Maia Mähar ja Ivo Rätsep.
MALEVLASED: Mirel Rämson, Kaisa Mähar, Maia Mähar
Vanus: 13-aastat.
Rühm: Tõrva malev.
Malevakodu: Tõrva ANK.
Tööandja: Tõrva Vallavalitsus.
Rühma koosseis: 7 noort Valgamaalt, 3 Piiriveere piirkonnast.
Tööd: igati jõukohased, nt puude ladumine, okste lõikamine, asfaldi vahede rookimine, koristamine jm. Tööandja jäi meie rühmaga väga rahule, võtaks järgmiselgi aastal meid enda juurde tööle.
Toit: maitses väga hästi, saime koos paarilisega teha hommikusööki kogu meie rühmale.
Ööbimine: magasime madratsitel, kaasa võtsime enda teki, padja ja voodipesu.
Vabal ajal: suhtlesime teiste malevlastega, käisime toidupoes, kanuumatkal Õhne jõel, kus kõik tõrvakad jõudsid ka "peaaegu" kuivalt kaldale.
Enim meeldis: meie rühma inimesed, uued sõbrad, kogemused.
Kas osaleme järgmise aasta malevas: kindlasti osaleme, malev on tore ka sellepärast, et võrreldes teiste laagritega saab malevas lisaks raha teenida.
Kas soovitame sõpradele: kindlasti soovitame!
Fotod: Kaia, Kaisa ja Mirel said lisaks muudele töödele ka tänavakivide vahesid puhastada; Tõrva rühm kokkutulekul Kuutsemäel (fotod Valgamaa Noorsootöökeskus TANKLA).
MALEVLANE: Ivo Rätsep
Vanus: 16-aastane.
Rühm: Korijärve malev.
Tööandja/malevakodu: FIE Kaupo Kutsar.
Rühma koosseis: 8 noort Valgamaalt, 2 Piiriveere piirkonnast.
Tööd: kuna olime abis talus, siis tegime tavalisi talutöid, nt korjasime karjaaiast puuoksi, tegime puid, kariaeda, koristasime majapidamist, niitsime muru ning aitasime pererahval süüa valmistada. Kõik tööd olid sobilikud.
Ööbimine: magasime madratsitel, kaasa võtsime enda teki, padja ja voodipesu.
Vabal ajal: tegime sauna, grillisime, käisime teistel malevatel külas (nt airsoft’i mängimas) ning mängisime majas mänge või kaarte.
Enim meeldis: maleva rahvas, tegevused, läbiviijad ning muu vaba aeg, mis meil seal oli. Kõik oli väga positiivne.
Huvitav seik: tore asi, mis meil juhtus oli see, et sõideti kopaga Volkswagen Transporteri uks kõveraks ning sõnad "aidake" & "appi".
Kas osalen järgmise aasta malevas: soovin kindlasti osaleda, kui ajaliselt jõuab, kuna tegemist on siiski kõige huvitavama malevaga, kus ma olen olnud - ööbimine kohapeal, erinevad huvitavad tööd ja tegevused.
Kas soovitan sõpradele: kindlasti soovitan, saab uusi sõpru ning töökogemust erinevates valdkondades.
Fotod: Korijärve rühm oma malevakodus, Ivo seisab tagareas; minek airsoft’i mängima (fotod Valgamaa Noorsootöökeskus TANKLA).
PIIRIVEERE MALEV 2020
Aeg: suvi 2020. a.
Registreerumine malevasse: kevad 2020, hoia silm peal www.piiriveere.ee, Facebook’is Piiriveere Liider, info edastame ka piirkonna koolidesse ja noortekeskustesse.
Kes saavad osaleda: 14-19-aastased Piiriveere noored. Registreerida saavad ka 13-aastased noored, kuid nemad jäävad esialgu joone alla, võimalus osaleda vabade kohtade olemasolul.
Rühmade arv: 3 rühma.
Osalejate arv: 30 noort (10 noort rühmas).
Tööaeg, tasu: 6 h ühes päevas, kokku 10 tööpäeva, miinimum töötasu tunnihinna alusel.
Tööd: igasugused heakorratööd, puude riidastamine, koristamine, värvimine jne.
Töö tegemise piirkond: Piiriveere (endine Räpina, Mikitamäe, Värska, Meremäe, Misso ja Orava piirkond).
Tööandjad: tagavad noortele töö ja töövahendid (võimalusel ka majutuse, toitlustuse). Tööandja tasub töötasu arve alusel maleva korraldajale (maleva korraldaja sõlmib noortega lepingud, registreerib töötamise maksuametis, maksab noortele töötasu).
Rühmajuhid: igas rühmas 2 rühmajuhti, kes teevad koos noortega tööd, on noortele eeskujuks, sisustavad noorte vaba aega ning vastutavad nende eest ka pärast tööd.
Toitlustus/majutus: toitlustus (neli söögikorda) ja mugav magamiskoht organiseeritakse korraldajate poolt.