Vaimse tervise koolitus

17.03.2020

Koht: Põlva

KUTSE vaimse tervise koolitusele

Põlvamaa Arenduskeskus koostöös Tervise Arengu Instituudiga kutsub tööandjaid ja personalijuhte 17. märtsil algusega kell 11 Pesa hotelli (Uus 5, Põlva) koolitusele "Investeering töötaja vaimse tervise heaks, kas tulu või kulu". Nagu kiiver ja kindad kaitsevad töötajat füüsiliste vigastuste eest, tuleb leida vahendid ka vaimse tervise kaitseks.

Ületöötamine, läbipõlemine, töökiusamine on enim töötajate vaimse tervise probleeme põhjustavad tegurid. Tähelepanuta jäänud läbipõlemissündroom võib soodustada depressiooni väljakujunemist ning see võib omakorda viia pikaajalise töövõimetuseni.

"Ennetustööd töötajate vaimse tervise suunal tehakse liiga vähe," räägib Ave-Gail Kaskla ja lisab, et kui inimene jõuab oma murede ja probleemidega iseseisvalt psühholoogi juurde, siis vajab ta enamasti juba ravi ning sageli jäädakse siis ka töölt eemale. Võõras Sõber ongi just ennetamise enda missiooniks võtnud, sest tänases vananeva ning väheneva rahvastikuga riigis on meie tuleviku jaoks ülioluline, et kõik tööealised isikud oleksid ka maksimaalselt töövõimelised.

17. märtsil räägib riigi vaatest töötajate vaimse tervise toetamisele täna ja lähitulevikus, Tervise Arengu Instituudi töökohtade valdkonna vanemspetsialisti Külli Luuk. Tööpsühholoog Ave-Gail Kaskla- Kuprys räägib tööstressi ja läbipõlemise ennetamisest, toimub juhtumi arutelu jpm.

Koolitus on osalejatele tasuta.

Tutvu ka detailse päevakavaga!

Registreerimine toimub kuni 12. märtsini või kuni kohtade täitumiseni. 


Lisateave:
Irena Viitamees
Ennetustöö spetsialist
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5568 6111
E-post: irena.viitamees@polvamaa.ee