Seto kostipäiv

16.08.2020

Ootame sind Seto kostipäeva lauda LAUPÄEVAL, 15. AUGUSTIL kell 12.00–20.00.
ning PÜHAPÄEVAL, PERÄPÜTÜPÄÄVÄL (järelpeopäeval) 16. AUGUSTIL kell 11.00–16.00. Pühapäeval pakutakse seda, mida veel pakkuda on. Peräpütüpäivä tähistavad need kohvikud, mis nimistus on tähistatud tärniga (*) .

NB! ObiNizza üülokaal on laupäeval avatud 17.00-02.00!

2020. aastal on Seto Külävüü 100-kilomeetrisel marsruudil 18 kohvikut. Vaata ka kohvikute kaarti ja kuulutusi-plakateid lehe allosas.

ÕKVA ÜLE MORO, Toomasmäe külas *
VANAVALGÕH VANNAMUUDU, Inara vanavalgõ kohvitarõ Mikitamäel *
KALAMAITSE MAJAKAS, Rõsna külas*
KULTUURIAMPS, Värskas *
HOOLÕLINE SÜLLEM, Värskas
MAAGÕKÕSÕ MAITSÕ’, Saabolda külas *
KRIISA TALO KOSTIKOTUS, Litvina külas *
VÄIKO KÕIVO KODO, Korela külas
NÄPOTÜÜ KOTUS, Matsuri külas *
OBINIZZA ÜÜLOKAAL, Seto ateljee-galerii Obinitsas *
HELMEKAALA’ POLOVINAH, Polovina külas
RUUSUU PARVÕRUUG, Küllätüvä külas *
RIKKA IVVANI MAN, Küllätüvä külas
UMATSÕ TSÄIMAJA, Tsergondõ külas
ILOLINE KIRSITALO, Meremäe külas *
PIIRI VEEREH, Vinski külas
MAAIMÄ KÜÜK, Vatsa külas
KIVITII, Määsi külas Luhamaal *

Järgime üle riigi avalikele üritustele kehtestatud reegleid. Palume külalistel olla tähelepanelik oma tervise ja teiste osalejate suhtes. Igas kohvikus on olemas käte desinfitseerimise vahend. Ootame külalisi eelkõige väikeste seltskondadena ja soovitame hoida distantsi teiste osalejatega.

Kohvikud leiad üles nutitelefoniga orienteerudes või maastikul nähtavate kostipäeva viitade järgi. Kui soovid, saad oma sõidutrajektoori eelnevalt koostada. Klikka kohviku nimele, siis näed kõiki võimalusi, mida nutitelefoni puhul saad kasutada. Setomaa maakaarte saad osta turismiinfopunktidest. Kui tuled rattaga, sõida lähemale rongiga (nt Ilumetsa, Koidula või Piusa peatus).

NB! Värska-Saabolda teelõigul läbite Saatse saapa ehk teelõigu, millest osa on Vene Föderatsiooni ala. Sellel teel tohib sõita, kuid mitte peatuda. Seega sõitke sellel teel otse, pole vaja järgida Google mapi soovitust keerata metsavaheteedele.

Kostipäeva alustame kohvikutes erinevalt. Mõnes kohas heisatakse seto lipp, Kivitii võtab lamba august välja. Vanavalgõh vannamuudu alustab 100 aasta taguste tantsude kontserdiga. Näpotüü kotuses kostub seto leelo Lummo Kati koori esituses. Piiri veereh esitleb hoopis idamaiseid tantse. Kõige varem teevad uksed lahti Umastõ tsäimaja ja Rikka Ivvani man – kohvi ja kooki pakutakse seal alates kl 11.00. Vaata eelnevalt kohvikute tutvustusi! Üht-teist on kirjas ka kostipäeva voldikus. Selle saad soetada esimesest kohvikust või paar päeva varem Tartu, Võru, Räpina turismiinfokeskusest.

Võta osa ka õpitubadest! Näiteks Kirsi talos toimub seto tantsu õpituba, Kriisa talos saad õppida kangakudumist. Õkva üle moro kohvikus voolitakse vaprusehelmeid. Maaimä küük tutvustab permakultuuri ja taaskasutuse teemasid, lastele omad tegevused. Väiko kõivo kodo hoolitseb õpitubades osaliste tervise eest (registreeru eelnevalt!). Õpitubasid ja esinemisi on mitmel pool mujalgi. Vaata kohvikute tutvustusi, seal on täpsemalt info kirjas.

Laupäeva õhtu veetmiseks on erinevaid võimalusi. Kutsume ObiNizza üülokaali, mis avab uksed 17.00 Baaba ja Ka tervitusega. Programm saab tihe – on luulet ja laulu, seto leelot ja pillimängu. Laupäevaõhtune tantsuõhtu toimub kohvikus Õkva üle moro ja lõkkeõhtu on plaanis kohvikus Näpotüü kotus. Võib-olla juhtumisi kuskil veel. Laupäeval on ka kogupereetendus „Sandi õnnistus" (kl 19.00, Värska talumuuseumis).

Soovid laupäeval telkida? Aga palun! Seekord kutsuvad telkima järgmised kohvikud: Kalamaitse majakas, Maagõkõsõ maitsõ`, Väiko kõivo kodo, Näpotüü kotus, Ruusuu parvõruug, Umastõ tsäimaja, Kivitii. Täpsemat infot tingimuste ja tasu kohta küsi perenaiselt.

Vaata ka, kuidas Lõuna-Eesti Postimees Seto kostipäeva 2019. a kajastas.

2019. a kostipäeva meenutused (fotograafid Grethe RõõmHarri A.SundellKersti Virro)
2018. a kostipäiva meenutused (fotograafid Harri A.SundellKersti VirroMartin Ivask)
2017. a kostipäiv (fotograafid Harri A. SundellMartin Ivask)

Video