Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival

09.06.2018

Koht: Eesti Maanteemuuseum

Mis ja miks?

Kaks nädalat enne jaani on Kagu-Eestis ilm hukas! Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival “Ilm om hukan!“ tõotab 9. juunil oma põnevate aruteludega taas ümbruskonna kuumaks kütta. Kõik varakevadisest ideekorjest väljasõelutud arutelupaneelid kannavad Kagu-Eestis õhusolevaid eelarvamusi ja päevakajalisi küsimusi, samuti arutletakse globaalsetel teemadel.

Kolmel alal toimub kokku 12 arutelu, teemade valik on mitmekesine, ulatudes metsa- ja kodukandi küsimustest alkoholi- ja halduspoliitika ning kliima- ja rahvastikuni. Kas külavanem on külahull ja odav viin inimõigus või tuleks lõuad pidada ja edasi teenida? Loe täpsemalt programmist!

Tänavugi tasub festivalile tulla kogu perega – et laste sõna oleks kuulda, toimub ka nende arutelupaneel. Maanteemuuseumi lastealal saab meisterdada ja mängida, liiklustarkust omandada või mänguväljakul toimetada. Avatud on laste mahekohvik, kus maksevahenditeks on naeratus ja aitäh!

Kagu-Eesti III [eel]arvamusfestivali aitavad mitmekümnel vabatahtlikul ellu viia ja toetavad Eesti Maanteemuuseum ja Maanteeamet, Postitee, Europe Directi Võrumaa teabekeskus, Kultuurkapital, Põlvamaa Arenduskeskus, Võrumaa Arenduskeskus, Võru Folkloorifestival ja Kanepi vald.

Kus ja millal?

Laupäeval, 9. juunil algusega kell 12:00 Varbusel, Eesti Maanteemuuseumis

Vaata lähemalt: https://www.arvamusfestival.ee/kagu-eesti