Ideede Teisipäev: Indrek Maripuu, mõttemustrite murdja

06.02.2018

Koht: Tartu

Asukoht: Tartu, Narva mnt 3

06. veebruar 2018- kell 16:00

 
Kas sulged duširuumi ukse ka siis kui oled üksinda kodus? Enamus sulgeb. Miks? Harjumus ja turvatunne on enim öeldud vastused. Kas tead, kust pärineb arvuti klaviatuuri klahvide nn QWERTY paigutus? Jälle harjumus. See on trükimasinate ajastust ja oli vajalik nende suurema töökindluse jaoks. Teisisõnu - täiesti ebaoluline tänaseks.

Sageli öeldakse, et ideed ei maksa midagi - neid saab turult umbes 10 euro eest ämbritäie. Saab ikka või? Mine osta siis endale varuks. Ja kui vajadus tekib - siis kui arutate meeskonnaga kuidas konkurendist eristuda või kuidas suurendada tootmismahtu või kuidas kasvatada käivet 50% - saad ämbrist võtta ja kiirelt edasi minna? Jabur? Muidugi. Tõde on, et sageli kui oleme plindris, siis on need ämbrid kasutud - need ideed ei tööta, need on meie harjumuste ja seniste käitumismustrite üksteisest õige vähe erinevad versioonid.

Järgmise ideede teisipäeva külaline on Eesti esimese ajurünnakustuudio - Loovusaida - eestvedaja ning üle 10 aasta ettevõtetel uudseid ideid genereerida aidanud Indrek Maripuu. Indreku kogemus ütleb, et organisatsioonides on kõige rohkem raisatud ressurss töötajate ideed. Räägime sellest, miks kaks sageli esinevat suhtumist - "igaüks tehku oma tööd" ning "kuulame küll töötajate ideid kui nad nendest räägivad" - ei tööta ja halvendavad ettevõtete konkurentsipositsiooni ning kuidas kõike seda saab LSD abil täiesti legaalselt ravida.

Tegemist on valdkondade ülese kohtumisõhtuga juhtidele ja spetsialistidele, et jagada omavahel ideid, parimaid kogemusi, töövõtteid ning arutada Eesti ja maailma tööstuse ning majanduse arengute hetkeolukorra ja suundumuste üle. Iga kokkusaamine algab sütitava sõnavõtuga, kus ettevõtjad, ühiskonnategelased, erialaspetsialistid avavad ukse oma maailma. Nad räägivad oma õnnestumistest ja ebaõnnestumistest, suurematest ja väiksematest väljakutsetest. Sellele järgneb meeldivas õhkkonnas arutelu ja mõtete vahetus, nautides häid suupisteid ja joogipoolist.

Üritus on tasuta, kuid vajalik on registreerimine https://goo.gl/forms/Fn563faZOxvh0h6H2

PS. Märgi oma kalendrisse ka järgmised “Ideede Teisipäeva” toimumise kuupäevad: 6. veebruar 2018, 6. märts 2018 ja 3. aprill 2018.