Valgetähe IV klassi teenetemärgiga tunnustatakse Piiriveere Liideri liiget Margus Timmot

Presidendilt Valgetähe 4. klassi teenetemärgi saav Setomaa elu edendaja Margus Timmo jäi Lõuna-Eesti Postimehelt seda uudist kuuldes esmalt mõtlikuks.

«Ju ma olen suutnud nii palju segadust tekitada, avada uusi arenguid ja võimalusi. Kui selle eest tunnustati, siis on mul selle üle väga hea meel,» lausus Timmo.

«Selles suhtes olen tõeliselt tänulik, et see tunnustus tuli just nüüd,» jätkas ta. «See ei riku mind ära, ma loodan. Samavõrra kui hukkamõist, võib ka tunnustus inimese ära rikkuda. Esiteks lõhub ta ära sinu sisemise rahu ja tunnustusega võib tekkida olukord, kus sa hakkad ebaedu vältima. Nii et inimese võib kiitustega täiesti ära rikkuda.»

Vabariigi presidendi kantselei märkis Margus Timmole kõrge autasu andmise kohta, et tegemist on kohaliku elu edendajaga Setomaal, Setomaa pikaaegse eestkõneleja ja aktivistiga, Setomaa Liidu juhatuse esimehe ja Härma tsässona taastajaga. 

FOTO: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Allikas: https://lounapostimees.postimees.ee/6510401/margus-timmo-ju-ma-olen-palju-segadust-tekitanud

 

Piiriveere Liider asutati mittetulundusühinguna 30. märtsil 2006. aastal Eesti kagupiiri äärse piirkonna elu arendamiseks. Meie tunnuslause „Piiritu Piiriveere“ kannab edasi piirkonnaülest ideed areneda pidevalt ning koos töötades edasi.

Tegevuspiirkonna ühtsus väljendub väga tihedalt koos eksisteerinud kultuuri-ruumis, ajaloolises pikaajalises läbikäimises, paiknemises Eesti-Vene piiri ja Lämmijärve ääres, Seto ja Võru kultuuri läheduses ning sarnases sotsiaal-majanduslikus olukorras.