TULE OSALEMA KODANIKUALGATUSES “MAALE ELAMA”

18.01.2013

Hea kogukonna eestvedaja,

2013 aasta veebruarist läheb lahti ainulaadne kodanikualgatuslik projekt, mis aitab külakogukondadel ning valdadel end turundada väärt elukeskkonnana ning leida seeläbi uusi elanikke.
Algatus on suunatud kahele sihtgrupile - ühelt poolt linna-inimestele, kellel on soov ja võimalus maale kolimiseks, kuid puudub koht, kuhu kolida ning teadmine, kuidas sobivat elupaika valida või leida. Teiselt poolt on fookuses maakogukonnad, kes soovivad oma elukeskkonda mitmekesistada ja arendada ning vajavad selleks uusi elanikke. Projekt aitab osalevatel külakogukondadel ja valdadel läbi mõelda, millist infot ja tuge vajab potentsiaalne uuselanik ning valmistuda enda tutvustamiseks Eestis ainulaadsel “MAALE ELAMA” MESSIL, mis toimub Tallinnas 2013. aasta aprillis. Projekti pilootpiirkonnaks on Valga, Võru, Põlva, Viljandi, Tartu ja Jõgeva maakonnad.
Projekti raames toimuvad mitmed kogukonna eestvedajatele suunatud koolitused. Alustuseks ootame Sind koolitusele "Kuidas olla uuele elanikule külalislahke kogukond?". Koolituse eesmärgiks on aidata "Maale elama" projekti potentsiaalsetel huvilistel võtta kvaliteetaeg mõtestamaks oma kogukonna tugevused ja potentsiaal väärt elukeskkonnana.
Koolitusel uurime,
- milline on soov, tahe ja valmisolek osaleda algatuses "Maale elama",
- millised on kogukonna/küla tugevused ja võimalused uute elanike vastuvõtmiseks,
- võimalusi, kuidas aidata inimestel maale elama asuda;
- viise, kuidas kaasata kogukonda laiemalt ettevõtmisesse panustama.
Ootame kuni kahte esindajat ühest kogukonnast teile sobival kuupäeval:
- 5. veebruar 2013, Valgamaal, Taagepera külakeskus
- 6. veebruar 2013, Võrumaal, Navi Seltsimaja
- 11. veebruar 2013, Tartumaal, Tartu Kutsehariduskeskuse Hotell
Koolitused algavad kell 9.45 kogunemisega ning lõppevad 16.00. Koolitused viib läbi koolitaja ja kaasava juhtimise edendaja Piret Jeedas, kes asunud teostama unistust taas maale lähemale jõuda.

Kutse koolitusele

REGISTREERIMISEKS:

1. vajuta TÄIDA ANKEET või
2. suundu aadressile: docs.google.com/spreadsheet/viewform
3. helista 50 43 391

Lisainformatsioon: info@maale-elama.ee/ 50 43 391

Pärast registreerimist saadetakse teile päevakava ja täpne asukoha info! Koolitused on tasuta!


Projekti viivad ellu MTÜ Partnerluse eestvedamisel Setomaa Valdade Liit, MTÜ Kating Noored, MTÜ Meie Otepää, MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant (Kodukandi Koolituskeskus) ja MTÜ Valgamaa Partnerluskogu.