Piiriveere Liider ja Põlvamaa Partnerluskogu osalesid üleeuroopalisel Leader konverentsil Austrias

23.03.2010

Austrias, Kirchbergi väikelinnas 15.-18.märtsini toimunud konverents oli esimene viiest samalaadsest. Kogu projekt kannab nime LINC ehk Leader Inspired Network Community (Leader programmist inspireeritud kogukondade võrgustumine). Projekti motoks on saada informeeritud, inspireeritud ja kaasatud omavahel kogemusi jagades. Seega võib konverentside eesmärgiks lugeda Euroopa Leader tegevusgruppide omavahelise koostöö parendamist ja programmi tugevdamist.

Kirchbergi linnas toimunud konverentsil olid esindatud 12 Euroopa riigi tegevusgrupid kokku 150 osalejaga. Eesti delegatsioon oli 15 tegevusgrupi ning 63 osalejaga suurim. Konverents oli üles ehitatud kolmele laiemale tegevusele: seminar, Euroopa-aperitiiv ning sportlik osa. Ürituse seminari osa koosnes nelja erineva teema (põllumajandus, turism, kultuur ja sotsiaalsed probleemid) aruteludest, mille tulemusena loodi üldine arusaam kriteeriumitest, mis on vajalikud projektide edukaks elluviimiseks. Konverentsi teine osa seisnes üksteise toidukultuuriga tutvumises. Kõigil osalejatel oli suurepärane au maitsta erinevate Euroopa riikide rahvustoite. Peale mõttetöö tegemise ja toitude maitsmise olid tegevusgrupid kaasatud ka spordiüritustesse. Tegevusgruppide 3-liikmelised võistkonnad pidid nelja spordiala (kelgutamine, lumekinga jooks, suurslaalom ja jääbowling) hulgas valima kolm nendele kõige meelepärasemat. Ürituse lõppedes autasustati parimaid. Põlvamaa Partnerluskogu 3-liikmeline võistkond osales suurslaalomis, kelgutamises ning lumekinga jooksus.

Piiriveere Liidrit esindasid konverentsil Teet Helm ja Airi Purge ning Põlvamaa Partnerluskogu Tiiu Rüütle, Rahel Lepp, Andrus Seeme ja Kaido Kõiv.

Projekti neli järgmist konverentsi toimuvad Saksamaal (2011), Eestis (2012), Soomes (2013) ja taaskord Austrias (2014).

Lisainfo:
Airi Purge
MTÜ Piiriveere Liider projektiassistent
Tel: 5560 9980
airi@piiriveere.ee