MTÜ Setomaa Turismi LEADER projekt sai Leader Liidu tunnustuse

03.12.2015

18. novembril 2015 toimus Koplimadise turismitalus Harjumaal rändnäituse "Maaturismi edulood" esmaesitlus! Eesti Leader Liit tunnustas ka omalt poolt ühte maaturismis silmapaistnud LEADER projekti.
Näituse "Maaturismi edulood" eesmärk on esile tõsta ettevõtjaid ja mittetulundusorganisatsioone või sihtasutusi, kes on Eesti maaelu arengukava 2007-2013 meetme 3.1. Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse, 3.2. Külade uuendamine ja arendamine või LEADER-meetme toetuse abil arendanud välja huvitava teenuse või toote ja mida oleks põnev tutvustada ka laiemalt. Näitusele esitati erinevate maaturismi valdkonnas tegutsejate poolt 58 ankeeti. Projektinäiteid esitati väga erinevatest valdkondadest ja piirkondadest. Näitusele valiti välja 32 projekti. Rändnäitus koosneb 12 stendist, kus maaturismi projektid on jaotatud teemade kaupa - näiteks pereturism, elamusturism, kultuuriturism jne.

Ürituse raames kuulutati välja ka eriauhindade saajad. Komisjon otsustas tunnustada eriauhindadega mitmeid Eesti maaturismi silmapaistnud projekte.

Ühe komisjoni liikmena tunnustas Eesti Leader Liit MTÜ Setomaa Turismi, Setomaa piirkonna väärtuste tutvustamise eest LEADER projektide abil - "Setomaa kohabrändi ja giidide koolitus".

Väikestest seemnetest kasvavad suured puud ja väikestest tegudest saavad alguse suured ettevõtmised! LEADER projektidel on elujõudu, et kasvada suurteks ettevõtmisteks ja teenida piirkonna ning ühtlasi ka ühiskonna arengu huve.

 

Piret Leskova
Eesti Leader Liit
tegevjuht
555 373 60

MTÜ Setomaa Turismi LEADER projekt sai Leader Liidu tunnustuse