“Elu kahe maailma piiril” suveniiride konkursi tulemused

16.08.2014

Lõuna-Eesti Leader tegevusgrupid ja Lõuna-Eesti turismiarendajad viisid läbi teekonna “Elu kahe maailma piiril” suveniiride konkursi. Tegemist on Lõuna-Eesti ja National Geographic Eesti koostööprojektiga, mis kutsub nii omakandi rahvast kui ka külalisi tutvuma meie rikkaliku ajaloo- ja kultuuripärandi, imelise looduse, uuendusmeelsete ettevõtete ja jätkusuutlike lahendustega. Suveniiride esitamise eelduseks oli, et need oleksid kooskõlas teekonna “Elu kahe maailma piiril” põhiväärtustega.

Konkursi raames valiti välja 17 suveniiri, mille on valmistanud FIE Silver Hüdsi Vana Jüri seebikoda, Eesti Kingitus OÜ, Mart ja Kai Libe, OÜ Vippa, Loov Energia OÜ, Silvi Schmeiman, Timo Keraamika ja Katrin Seppa-Silmere „Karli ja Linda maiustused“.
Väljavalituks osutusid käsitsi tehtud tõrvaseep, puidust knopkad ja tahvlimagnetid „Vanasõnad“, kaltsuvaiba kuumaalused, projekti logoga harilikud pliiatsid nahast pakendis, keskkonnasõbralikust materjalist kalariiv, kasetohust tassialus, nuputamismäng „Haug ehk Havi“, omapärast heli tekitav Jõrr ehk Ürgmobiil, pokudest inspireerituna valminud magnet, vurr Pappus, Lõuna-Eesti tikandiga kaunistatud tassialuste komplekt ja kuumaalused ning käelist tegevust arendav punumismäng „Eestimaa saladuste puu“. Lisaks valiti välja käsitsi valmistatud Lõuna-Eesti keraamika „Ilus oled Eestimaa!“, ürtide ja ravimtaimedega täidetud vildist Luhvtipallike looduslike aroomide nautimiseks, savist keraamiline külmkapi magnet Eestimaa vaatamisväärsustega ja spetsiaalselt suveniiride konkursi jaoks tehtud kahe šokolaadi kamatahvel.

Suveniire hakatakse müüma turistidele, õppereisidel viibivatele organisatsioonidele, ettevõtetele ja Leader tegevusgruppidele Eestist ja mujalt. Lisaks hakkavad Lõuna-Eesti ettevõtted, kohalikud omavalitsused ja muud organisatsioonid suveniire kinkima oma partneritel ja kasutama erinevatel sündmustel inimeste või organisatsioonide tunnustamiseks.

Suveniire saab juba osta Võrtsjärve külastuskeskusest, peagi ka Tartu ja Otepää turismiinfokeskustest.

“Elu kahe maailma piiril” suveniiride konkursi tulemused