13.-17. aprillil toimub Tartus Lõunakeskuses Hollandi nädal

29.03.2011

Tule ja kohtu Hollandiga!

13.–17. aprillini on Lõuna-Eestis külas Hollandi Ida-Groningeni piirkonna väiketootjad ja turismiettevõtjad. Lõunakeskuse Taluturu juures pakutakse hollandi toite, Maamessil tutvustatakse oma piirkonda ja Eesti-Hollandi ühisseminaridel jagatakse kogemusi ja õpitakse teiste edulugudest.

Ida-Groningen on piirkond Hollandi kirdeosas. Sarnaselt Lõuna-Eestile on tegemist suuremast keskusest eemal asuva alaga, kus peab äraelamiseks aktiivselt tegelema põllumajanduse, väiketootmise ja turismindusega. Piirkondade keskused Groningen ja Tartu on olnud tähtsad kaubanduslinnad juba Hansa Liidu ajal.

Tartus toimuv Hollandi nädal on Lõuna-Eesti Leader tegevusgruppide (Tartumaa Arendusselts, Põlvamaa Partnerluskogu, Valgamaa Partnerluskogu, Piiriveere Liider, Võrumaa Partnerluskogu) koostööprojekt, mida sel korral veab eest Tartumaa Arendusselts. Tartumaa Arendusseltsi tegevjuhi Kristiina Liimandi sõnul on senine teineteiselt õppimine ja kogemuste vahetamine olnud igati kasulik. Nii on lähiajal näiteks minemas Hollandisse sealse ettevõtja juurde sparglikasvatust õppima väikeettevõtja Lõuna-Eestist, kes soovib selle köögivilja kasvatamisega Eestis tegelema hakata. Kristiina Liimand: „Just otsekontakte ettevõtjate vahel on vaja arendada. Arendusorganisatsioonid saavad ja peavad kaasa aitama kogemuste vahetamisele.“

Hollandi nädala üritused:

  • Hollandi nädala juhatab sisse ühisseminar, kus räägitakse väiketootmisest ja turismindusest ning kus Eesti edulugusid esitavad MTÜ Sibulatee ja MTÜ Setomaa Turism.
  • Neljapäeval ja reedel on hollandlased oma piirkonna toiduvalmistamist tutvustamas Lõunakeskuses, kus kõik toidud valmivad huviliste silme all ning toimuvad degusteerimised.
  • Ida-Groningeni väljapanek koos Tartumaa Arendusseltsiga on Maamessil väljas neljapäevast laupäevani ning laupäeval pakub hollandi kokk messil head-paremat.

Järgmiseks suuremaks ühiseks ettevõtmiseks on oktoobris Groningenis toimuv Toidunädal, kus Lõuna-Eesti ettevõtjad saavad oma tooteid tutvustada ja müüa ning testida hollandlaste maitse-eelistusi.

Lisainfo
Kristiina Liimand
Telefon 53409873
E-aadress: kristiina.liimand@tas.ee