Piiriveere Liidri õppereis Rootsi

20.05.2025

Piiriveere Liidri seltskond käis 14.–16. mail õppereisil Rootsis, Nyköpingi piirkonnas. Nyköping on üks Rootsi vanimaid linnu ja on ajalooliselt olnud ka riigi pealinn.
Õppereisi esimene päev viis meid Långbro Gårdi, kogukonnale suunatud talukompleksi, mille keskmes asub ajalooline mõis. Tegemist on inspireeriva kohaga, kus eesmärgiks on luua jätkusuutlik ja isemajandav ökoküla. Långbro Gård pakub kohalikele nii ettevõtlusvõimalusi kui ka teadmiste ja kogemuste jagamise keskkonda, kus väärtustatakse kohalikku elu, pikaajalisust ning kvaliteeti.

Mõisa peahoones asub pagarikoda, kus korraldatakse koolitusi ja seminare. Meile tutvustati Rootsi ühte armastatumat pagaritoodet – kaneeli-kardemoni saiakest. Õuealal tegutseb suvine kohvik, mille roogade valmistamisel kasutatakse piirkondlikku toorainet. Lisaks on taluhoovis ökotoodetele keskenduv ehituspood ning taaskasutuspood, mis toetavad kestlikku tarbimist ja kogukonna isemajandamist.
Suurepärane algus õppereisile, näidates, kuidas vanad mõisad ja talukohad võivad tänapäeval olla elujõulised kogukonnakeskused ja rohelise eluviisi edendajad.

Loe edasi

  • Teade

    25.04.2025

    Täna, 25. aprillil, on Piiriveere Liidri senise tegevjuhi Endla viimane tööpäev. Täname Endlat südamest pühendunud töö ja meeldiva koostöö eest.
    Alates 28. aprillist asub tegevjuhi kohusetäitjana tööle Piiriveere Liidri meetme- ja infospetsialist Gerda Raig.

    Loe edasi

  • Piiriveere Liidri kevadine taotlusvoor on lõppenud

    27.03.2025

    Piiriveere Liidri 2025. aasta kevadine taotlusvoor oli avatud 10.–25. märtsini. Esitati 22 taotlust: 11 elukeskkonna, 7 ettevõtluse arendamise ja 4 teadmiste ja oskuste meetmesse. Voorus avatud kolme meetme eelarve oli suurusjärgus 250 000 eurot, kuid toetust taotleti kokku ligikaudu 500 000 euro väärtuses.

    Loe edasi