TOOMEMÄE TALU KODURESTORANI LUGU

Projektidega hakkasime tegelema seosese sellega, et sai teoks mõte kodurestoranist iiriveere Liiderisse esitatud on meie esimesed projektitaotlused. Ehituse algusjärgus käisime küll Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse töötaja nõustamisel, aga nende tingimused on sellistele ettevõtetele, kes tegelevad suurelt ja suunatud ikka välisturgudele.

Projektide kirjutamiseks palkasime abi. Aga kõik üksikasjad arutasime koos läbi, eelnevalt oli mul ka hinnapakkumisi võetud.

Kui ma nüüd tagantjärgi mõtlen, siis ei olnud keeruline, aga kui tegelesime ja tähtajad olid kuklas ja taotlusekirjutaja oli muude toimetustega seotud ja kiirustamisest tehti vigu, mida oli vaja jälle parandama hakata, et siis võib öelda, et oli toimetamist ikka.

Esimene taotlus oli meil köögitehnika peale, olime väga rõõmsad, kui saime positiivse otsuse ja saime köögis toimetama hakata. Teise taotluse tegime ventilatsioonisüsteemile ja terrassi klaasimisele. Kuna meie ilm on nagu on, siis tuli mõte, et terrass saaks tuulekindel ja ka soojapidavam, on vaja klaasida. Läbi selle saame me ka kohti juurde, sest suvisel ajal on rahvas liikvel.

Pean ütlema, et esialgu tundus mulle projektidega tegelemine liiga aeganõudev ja arvasin, et tulemus ei pruugi just positiivne olla. Oligi mõte, et ehk saame aegapidi ise kuidagi, aga õnneks on meil meetmenõustajad ja turismi eestvõtjad, kes innustasid ikka projekti kirjutama. Olen neile ja Piiriveere Liiderile väga tänulik, sest abi on olnud suur ja sellega ka restorani kiirem edasiminek. Tahangi ka teistele alustavatele ettevõtjatele öelda, et kui sul ikka tõsine tahtmine ja on näha, et sa oled selle nimel juba tööd teinud, siis tasub projektikirjutamine ette võtta.

Ma olen toiduga olnud seotud väga palju aastaid, aga ikka leidsin end mõttelt, et kui oleks minu olemine ja minu tegemine... Nüüd on unistus täituma hakanud, aga nagu ikka, et kui midagi teed, siis tuleb järjest uusi plaane ja tahtmisi.

Ma arvan, et Piiriveere Liideriga kohtume veel!

Facebook: Toomemäe talu kodurestoran Maagõkõnõ