Setomaa vald tänas oma ettevõtjaid

Värskas anti 28. oktoobri õhtul välja Setomaa valla tänavused ettevõtluse «tänukausid», mille pälvisid kohalik kauplusepidaja, setode kaubandusesindus Järvamaal, uue nohurohu looja, teenekas põllumees ning ka politsei- ja piirivalveamet (PPA).

Setomaa vald andis sel aastal välja viis tänukirja inimestele ja organisatsioonidele, kes on lõppeval aastal paistnud silma mõne tootearenduse poolest või muul moel ettevõtlust edendanud.

Nii sai tänukirja ja sellega kaasas käinud savikausi politsei- ja piirivalveamet, mis on üks suuremaid tööandjaid Setomaa vallas. PPA on mehitanud siin kokku neli piirivalvekordonit ning tagab turvalisuse kogu vallas.

Värskas kauplust Lemmik pidava OÜ Marmil juht Margus Karro sai tänukirja oskuse eest kiiresti reageerida muutunud oludele, kui koroonakriisi puhkedes oli ettevõte kohe valmis pakkuma inimestele kontaktivaba ostlemist. Kauplus Lemmik on Värskas tegutsenud juba 27 aastat.

MTÜ Setomaa Liit tõsteti esile Tikupoisi nime kandva Setomaa saatkonna avamisega Kesk-Eestis, kus pakutakse müügiks Setomaal valmistatud kaupu ning tutvustatakse Setomaad. Saatkonna avamise idee pärineb Margus Timmolt.

AS Värska Sanatoorium pälvis tänukirja tänavu turule toodud uue nohurohu «Tsilk» eest. «Tsilk» ehk nohurohu pudelis müüdav eriti kõrge mineraalidesisaldusega Värska mineraalvesi on hea näide kohaliku maapõuerikkuse väärindamisest.

Setomaa valla aasta ettevõtja tiitli pälvis tänavu Lõuna-Antsu talu peremees Rein Kooser, kes põllutööde kõrvalt lööb kaasa ka valla lumetõrjetöödel, on priitahtlik pritsimees, samuti jahimees ning osaleb kahe leelokoori töös. Viie hektari maa harimisega alustanud Rein on nüüdseks koos poegadega jõudnud umbes paari tuhande hektarini, kasvatades teravilja.

Setomaa vallas tegutseb kokku umbes 300 ettevõtjat.

Allikas: www.lounaeestipostimees.ee