Peipsimaa sai ühtse veebi www.visitpeipsi.com ja ilmunud on uhiuus põhjaliku infoga Peipsimaa kaart

10.07.2012

Peipsimaa Turism MTÜ on välja andnud põhjaliku Peipsimaa kaardi ja avas uue, ühtset Peipsimaad tuvustava veebi www.visitpeipsi.com. Selleks, et külaline leiaks kogu Peipsimaad puudutava turismiinfo ühest allikast, avasime Peipsimaa turismi tutvustava veebi www.visitpeipsi.com. Seni oli Peipsimaa turismi info jagunenud nelja maakonna (Ida-Virumaa, Jõgevamaa, Tartumaa, Põlvamaa) infoportaalide vahel, aga uues veebis on Vasknarvast Võõpsuni (ja isegi Värskani) kogu turismiinfo ühes kohas hõlpsasti kättesaadav.

Peipsimaa külaline leiab visitpeipsi.com infot Peipsimaa vaatamisväärsuste kohta, samuti majutuse ja söögikohtade kohta. Huviline saab Peipsimaa kaardil just endale huvipakkuva marsruudi koostada. Eraldi on välja toodud info Peipsimaa ürituste ja sündmuste kohta. Suvise Peipsimaa ürituste tutvustusest leiab enam kui 100 suvist sündmust – laadad, kontserdid, suveetendused, spordiüritused.

Veebi tehnilise toe ja kujundusega aitasid Wiseman ja Altex Marketing, rahastas Eesti Kalandusfond Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Koja kaudu. Projekti viis ellu ja infot hoiab aktuaalsena MTÜ Peipsimaa Turism.

Täna ilmus trükist ka uus ja põhjalik Peipsimaa kaart mõõtkavas 1: 185 000. Peipsimaa kaardi tekst tutvustab Peipsimaa kultuuri- ja loodusväärtusi, huviväärsuste info on koos GPS koordinaatidega. Peipsimaa kaart annab hea võimaluse omapäi liikumiseks kogu Peipsimaal, sest kirjas on ka majutuskohad, puhkekohad, söögikohad ja isegi raha väljavõtmiskohad. Kaart valmis koostöös Regioga. Projekti rahastasid Peipsimaa leader-tegevusgrupid: Peipsi- Alutaguse Koostöökoda, Jõgevamaa Koostöökoda, Tartumaa Arendusselts, Piirveere Liider ja Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu. Kaardi väljaandja on Peipsimaa Turism MTÜ ja trükiarv 20 000. Kaarti jagatakse tasuta turismiinfokeskustes ja Peipsimaa turismiinfopunktides.

Kohtumiseni Peipsimaal!

Kaja Allilender
Juhataja
Peipsimaa Turism MTÜ
+372 5185 371
kaja.allilender@visitpeipsi.com
www.visitpeipsi.com