Malevlaste suvi sai avapaugu

Täna kell 12 startis juba viiendat korda Tankla ning esimest korda Piiriveere õpilasmalev. Tankla õpilasmalevast võtab sel aastal osa 50 ja Piiriveere õpilasmalevast 30 noort.

Mõlema õpilasmaleva tööd ja tegevused ning juhtimine on eraldi korraldatud, küll aga on malevate formaat sama.

Tankla malevas on neli rühma, mis on vähem kui eelnevatel aastatel. Seetõttu pidid noored malevasse saamiseks tavapärasest rohkem pingutama. Kandideerimiseks oli vaja esitada nii CV ja motivatsioonikiri. Kõik ikka nii, nagu tavapäraselt tööle kandideerimiseks vaja läheb. Konkurents kohtadele oli tihe - kaks noort ühele kohale. Kuigi rühmi on vähem, siis põnevust hoopis pisut rohkem, sest koostööd tehakse Piiriveerega, kes astub maleva-karusssellile esmakordselt. Piiriveeres on kolm maleva rühma, milles kokku 30 noort Põlva- ja Võrumaalt. Esimese malevanädala lõpus toimub ka kahe maleva ühine kokkutulek Kuutsemäel.

Malevlased teevad kahe nädala jooksul erinevaid heakorratöid, talutöid, koristavad, värvivad ning riidastavad puid. Tankla õpilasmaleva tööandjateks on sellel aastal Valga Sport SA, SA Taheva Sanatoorium, Tõrva Vald, Kitse-Ado Talu ning MTÜ Tramburai ja Bamba. Piiriveere tööandjad on AS Plantex, OÜ Almar Puit, Setomaa Vallavalitsus, SA Piusa, OÜ Mentli ja Lõuna-Antsu talu OÜ

«Eelmisel aastal alustasime maleva tegemisel koostööd Piiriveere Liideriga, kes küll olid siis vaid vaatleja ehk niinimetatud õpipoisi rollis, siis sellel aastal nad juba piloteerivad meie abiga. Meil on ühine malevaformaat, samal ajal algus ja lõpp, maleva keskel kohtume kokkutulekul kus võtame koos mõõtu taidluses, spordis ja teistel aladel. Loodame, et selline ülesehitus annab ka noortele pisut põnevust ja uusi tutvusi juurde,“ kommenteeris Tankla õpilasmaleva üks korraldaja Marek Mekk.

«Minu ootus malevale on, et Piiriveere malevanoored ja rühamjuhid saaksid häid tööalaseid kogemusi, uusi tutvusi ja oleks elamusi ning silmaringi avardamist. Et meie malevanoored suudaksid tõestada tööandjatele, et noored teevadki tublisti tööd, on püüdlikud ja neid ei tuleks värbamisel karta,» sõnas Piiriveere õpilasmaleva korraldaja Helen Zupsmann.

Tankla ja Piiriveere õpilasmalevat viiakse läbi LEADER koostööprojekti "Õpilasmalev Valgamaa ja Piiriveere Liideri piirkonnas (2019-2020)" raames, mida toetab PRIA Eesti maaelu arengukava 2014–2020 programmi ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi vahenditest.

Lisaks toetavad Tankla õpilasmaleva toimumist HTM, ENTK, KOP, Noored Kotkad Valgamaa malev ja Kodutütred Valgamaa ringkond, Valga ja Tõrva Vallavalitsus ning paljud teised organisatsioonid.

Allikas: Lõuna-Eesti Postimees

Piiriveere õpilasmalevat 2020 toetavad:

Värska Originaal kosutava mineraalveega (AS Värska Vesi).

Nopri Talumeierei maitsvate piimatoodetega (Nopri Talumeierei OÜ).

Muna Liisa tublide kanade munadega (Eesti Muna OÜ).

Maks & Moorits mõnusate grilltoodetega (Atria Eesti AS).

Helen toitaineterikaste pudruhelvestega (Sangaste Linnas AS).

Täname koostööpartnereid:

Eesti Punane Rist
Järve puhkemaja
Kirsi Talo Kodumajutus
Liinamäe reisid
Lõuna-Antsu talu OÜ
Maarjamäe maja
Maivart Studio OÜ
Meremäe Kool
Meremäe Kultuuriühing
Mikitamäe Kool
Misso Kool
MTÜ Misso Avatud Noorteklubi
Münt Grupp OÜ
Niitsiku kõrts
Obinitsa A ja O
Orava Avatud Noortekeskus
OÜ Mentli
OÜ Paul Meedia
Piusa Koopakohvik
Provintsi kohvik
Rõuge vald
Räpina Benu apteek
Räpina Konsum
Räpina Noortekeskus
Räpina Raamatupood OÜ
Räpina vald
Räpina Ühisgümnaasium
Sander Silm
Seto Tsäimaja
Setomaa Haldus OÜ
Setomaa Noorsootöö Keskus
Setomaa vald
Valga Noorsootöökeskus Tankla
Valgamaa Partnerluskogu
Weske takso
Võru vald
Värska Gümnaasium
Värska kauplus Lemmik